Avustralya Vizesi

Avustralya vizesi için, Vizeem Danışmanlarından destek alarak tüm başvuru süreci hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Yapacağınız başvuru kategorisine uygun gerekli evrak listesini ücretsiz olarak talep edebilmek ve size uygun koşulları görüşebilmek için 0532 499 84 93 numaralı telefondan arayabilir veya iletişim bölümünde bulunan formu doldurarak danışmanlarımız tarafından geri dönüş alabilirsiniz.

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Vizeem Turizm Avustralya vize işlemlerinde, vize başvuru sürecinin titizlikle yönetilmesini sağlayarak, başvuranlara zaman kazandırır. Vizeem, meşakkatli vize başvuru prosedürlerini sizler adına takip ederek, dosyanızdaki belgelerin, seyahat programınız ve vize türünüzle uyumlu olmasını sağlayarak, başvurunuzda oluşabilecek riskleri en aza indirgemenize yardımcı olur. Avustralya vizesi için evraklarınızı bizlere göndermeniz yeterli olup, tüm işlemleri uzman müşteri temsilcilerimiz sonuçlandırıp vizenizi sizlere mail yoluyla iletecektir. Yapılacak son iş vizenizin çıktısını alıp seyahat etmek olacaktır.
vize-danismanlıgı

Avustralya Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Avustralya’da vize başvuruları, IMMI account üzerinden online form doldurularak gerçekleştirilmektedir. İlk olarak bu formu doldurabilmek için IMMI account  üzerinde bir hesap oluşturmanız devamında ise evraklarınızı yükleyebilme adına taratmanız gerekmektedir. Bu ülkeye yapılan başvurular çok hassas olup form doldurma ve evraklarınızı tedarik etme aşamasında her seferinden daha da dikkatli olunmalıdır çünkü Konsolosluğun en çok dikkat ettiği konu budur. Bu konuda uzman müşteri temsilcilerimizin sizlere edeceği rehberlikle çok daha iyi sonuç alabilirsiniz.

Avustralya, Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahiplerinin tümünü vize uygulamasına tâbi tutmaktadır. Bu ülkeye seyahat etmeyi planlayan vatandaşlar öncelikle IMMI account üzerinden başvuru yapmalıdır. Devamında ise sistemde belirttikleri mail adresine gelen onay maili ile aracı kurumdan parmak izi işlemleri için randevu oluşturulmalıdır. Başvuru sahipleri barkodlu VLN numarasının yer aldığı bu mailin çıktısı, pasaportu ve parmak izi için oluşturduğu randevu kağıdının çıktısı ile aracı kurumda parmak izi işlemlerini sonlandırmalıdır. Unutmamak gerekir ki Avustralya’da parmak izi her defasında verilmelidir. Bu işlemler sonunda Avustralya kişiye vizesini ya da red sebebini mail yoluyla iletmektedir.

Avustralya vizesi için kısa dönem başvurularında ortalama işlem süresi 10 iş günüdür. Önemli bir hatırlatma yapacak olursak, yoğun dönem ve ek evrak talebi süreci gibi, beklenmedik durumlar göz önünde bulundurularak, başvuru sahiplerinin Avustralya seyahat planının aksamaması adına seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması uygun olacaktır. Bu ülkeye verilen kısa dönem vizeler ilk başvuruda verildiği tarihten itibaren 1 yıl geçerli olacak şekilde, 3 ay kullanımlıktır. Bundan ötürü planlanan seyahatten birkaç ay önce başvuru yapılması gerekmektedir.

Son olarak Avustralya vize başvuru sonucu hakkında karar veren tek yetkili kurumun Avustralya Konsolosluğu olduğu unutulmamalıdır.

Avustralya Vize Türleri

 • Turistik
 • Ticari
 • Kısa Süreli Çalışma
 • Transit
 • Geçici Oturum
 • Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize
 • Öğrenci
 • Aile – Çocuk
 • Aile – Eş
 • Aile – Diğer
 • Geri Dönüş Vizesi
 • Aile Bağları Sebebiyle Vatandaşlık
 • Immi Kartları
 • Partner Vizesi

Avustralya için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.