Romanya Vizesi

Romanya vizesi AB üye ülkesi olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Kısa ve uzun süreli vize kategorileri bulunmaktadır. Bordo pasaport harici pasaport sahiplerinin vize başvurularına ihtiyacı yoktur. Romanya geziniz sonrası pasaport sürenizin en az 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Schengen vizesine sahipseniz ya da Schengen alanında bir oturum izniniz varsa Romanya geçişinizi Schengen üye ülkeleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye üzerinden Schengen vizenizle Romanya geçişi sağlayamazsınız. Uzun dönem kısa dönem olarak ayrılan vize türleri vardır.
ROMANYA

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Vizeem danışmanlık hizmeti, Romanya vizenizi kolay ve hızlı ulaşmanıza danışmanlık eden A sınıfı Konsoloslukların tanıdığı Türsab kayıtlı turizm acentasıdır. Romanya vizesine sahip olmak için geçirilen sancılı süreci Vizeem profesyonel ekibi ile kolayca atlatırsınız. Doğru zamanında yönlendirmeler sağlayan Vizeem ekibi belgelerinizin güncellik tarihini hesaplayarak tekrar hazırlanmasına gerek kalmadan tek seferde dosyanızı hazırlar. Eksiksiz ve dikkatli doldurulması gereken Romanya başvuru formu vize sürecinin temel belgelerindendir. Başvuru için gerekli olan ne varsa Vizeem tarafından dosya haline getirilip hazırlanmaktadır. Süreç boyunca alacağınız kolay danışmanlık hizmeti sayesinde dünyayı gezmenin Vizeem ile kolay olduğunun farkına varacaksınız.
vize-danismanlıgı

Romanya Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Romanya vizesi Vizeem ekibi sayesinde kolaylıkla ve kısa sürede alınmaktadır. Ret alma ihtimaliniz her başvuru için vardır. Başvuru dosyanızda sunmanız gereken tüm belgelerin gerçeği yansıtması gerekmektedir. Vizenizin çıkması tahmini olarak 7 ile 15 iş gününü bulmaktadır. Konsolosluğun ek evrak talep etmesi durumunda süreç uzayabilir. Romanya vizenizi tek girişli ya da çok girişli olarak talep edebilirsiniz. Geziniz de birden fazla ülke seyahat planınız varsa güzergah planı yaparak diğer ülke geçişlerinizi kapsayacak çok girişli vize talebinde bulunabilirsiniz.

Romanya Vize Türleri

Romanya Vizesi

 

  • Turistik
  • Ticari
  • Çalışma
  • Transit
  • Şoför

Romanya vize başvurularınız için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.