İspanya Vizesi

İspanya vizesi alım süreci Vizeem danışmanlık ile başlatıldığında kolay ve hızlı ilerler. Evrakların çoğu İngilizce çeviri olarak istendiğinden ofisimizde uzmanlarımız tarafından çevirileri başvuruya uygun olarak yapılmaktadır. İspanya ziyareti öncesinde sunacağınız dosyanızda ülkenize dönüşünüzün olacağını, belgelerle kanıtlamanız çok önemlidir. İspanya Schengen vizesi, ilk yurt dışı deneyiminiz olacaksa vizenizi muhakkak ispanya girişli olarak kullanmalısınız. Vizenin süresini aşmamanız ve kullanımını doğru yapmanız İspanya’nın öncelikli kriterdir.

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

İspanya vizenizi almak için gereken önemi bireysel olarak ne kadar verirseniz verin uzman bir danışmana ihtiyaç duyarsınız. Randevu için nelerin lazım olduğu, hangi evrakların ekstra incelemeye girdiği gibi ince detayları danışmanlarımız sizinle paylaşmaktadır. Yönlendirmelerde bu hususlara göre yapılmaktadır. Sosyal medya ya da sözlü iletişim kurmanız ile başlayan süreç biometrik verileriniz Konsolosluklarda var ise online olarak da devam edebilmektedir. Vizeem kısıtlı zamanınızı vize işlemleri için değil seyahatinizde kullanmanıza olanak sağlar.
vize-danismanlıgı

İspanya Vizesi Hakkında Merak Edilenler

İspanya vizesi hakkında merak edilenlerin başında tüm evrakların tercüme olmasının zorunlu mu olduğu sorusu gelmektedir. Konaklama ulaşım ya da davetiyeler başta olmak üzere başvuru dosyasında teslim edilecek tüm belgelerin İngilizce ya da İspanyolca olması gerekmektedir. İspanya Konsolosluğu vize başvurusu sonucu genellikle 1 ile 3 hafta arası sürmektedir. Seyahat süreniz ile başvuru süreniz arasında minimum 1 ay olması gereklidir. Ek evrak İstenebilir, mülakata davet edilerek güvenilirliğiniz ölçülebilir. Dosyanız ile uyuşmayan cevaplar vermemeniz gerekmektedir. Vizeem danışmanları güçlü bir başvuru dosyası ile seyahat amacınızı kısa net anlatarak ek zaman kayıplarının önüne geçmek istemektedir.

İspanya Konsolosluğu İstanbul- İzmir -Antalya yetki alanları:

Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Düzce, Edirne, Giresun, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Yalova, Zonguldak

İspanya Konsolosluğu Ankara- Gaziantep yetki alanları :

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Corum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Sivas, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat

İspanya Vize Türleri

İspanya vize türleri diğer Avrupa Birliği üye ülkeleri ile aynıdır. İspanya’dan aldığınız vizenizi doğru kullanmanızın sonraki vize alımlarınızı etkileyeceğini hatırlatmak isteriz.  Danışmanlığını sağladığımız vize türleri şunlardır:

  • Turistik amaçlı
  • Ticari amaçlı
  • Aile- arkadaş vizesi
  • Eğitim amaçlı
  • Kültürel gezi amaçlı
  • Erasmus amaçlı
  • Şoför (uluslararası taşımacılık için gerekli Tırcı vizesi)
  • Tıbbı tedavi amaçlı
  • Transit amaçlı

İspanya başvurularınız için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.