Malta Vizesi

Malta geziniz öncesinde Vizeem Danışmanlarından destek alarak tüm başvuru süreci hakkında ücretsiz bilgi edinebilirsiniz. Yapacağınız başvuru kategorisine uygun gerekli evrak listesini ücretsiz olarak talep edebilmek ve size uygun koşulları görüşebilmek için 0532 499 84 93 numaralı telefondan arayabilir veya iletişim bölümünde bulunan formu doldurarak danışmanlarımız tarafından geri dönüş alabilirsiniz.

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Vize başvurusunda bulunmadan önce hangi vize kategorisinden vize başvurusu yapmanız gerektiği, bu kategoriye ve sizin çalışma durumunuza göre hangi evrakları düzenlemeniz gerektiği, finansal açıdan uygun olup olmadığınız gibi birçok durum için risk analizinden geçmeniz gerekmektedir. Vize danışmalık hizmeti Malta vize başvuru türünüzü doğru belirlemenizi, hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini, vize almak için dosyanızı güçlü bir dosyaya nasıl çevirebileceğiniz gibi konularda sizi doğru yönlendirerek risk analinizi yapmaktadır. Danışmanlık hizmetini gereksiz bularak bireysel olarak yapılan başvurularda evrakların eksik veya hatalı olması, randevunun yanlış kategoriden alınması şeklinde sıklıkla yaşanan problemler sebebiyle maddi kaybın yanı sıra büyük bir zaman kaybı da yaşanmaktadır. Vizeem Danışmanlık olarak size en iyi hizmeti en kısa sürede vererek seyahatinizi kolaylaştırıyor, tek yorgunluğunuzun tatil yorgunluğu olacağını iddia ediyoruz.
vize-danismanlıgı

Malta Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Malta Kimlerden Vize İstiyor?
Malta’da T.C. Umuma mahsus (bordo) pasaport hamili kişiler vizeye tabiidir. Malta’ya seyahat edecek Türk ve Türkiye’de oturumu olan yabancı ülke vatandaşları bu ülkeye seyahatleri öncesinde Malta Konsolosluğunun temsilciliklerinde vize başvurusunda bulunmalıdırlar. Malta bir Schengen ülkesi olduğundan alınacak multiple vize ile, Malta seyahatinizden sonra, Schengen bölgesindeki diğer ülkelere de seyahat edebilirler. Malta temsilciliklerine akredite olan aracı kurumlar işlemlerinizi en doğru şekilde sizler adına gerçekleştirecektirler.

Malta Vizesi İşlem Süresi
Malta vizesi ortalama 7 ila 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Yapılan işlemlerin eksiksiz ve doğru bir şekilde yürütülmesi vizenizin daha kısa sürede sizlere ulaşmasını kolaylaştıracaktır. Konsolosluğun kapalı ya da tatil olduğu günler gözönünde bulundurulursa başvuru için en uygun zaman dilimi seyahatinizden 4 hafta öncesidir. Vize sürecinizle ilgili nihai karar Konsolosluğa aittir.

Malta Vizesi Biyometrik İşlemler
Parmak izi işlemleri sizler için planlanan randevu tarihinde başvuru >> ödeme >> parmak izi, sırasıyla aracı kurumda yapılmaktadır.D tipi uzun dönem vize hariç her kategoride bu işlem zorunludur. Fotoğraf, hem uzun hem de kısa dönem başvurular için, her defasında alınmaktadır.
Malta Vizesi Nasıl Alınır
Malta Vizesi için uzman müşteri temsilcilerimiz ile hemen iletişime geçin!
• Vizeem Turizm Malta vize temsilcileri, vize işlemlerini sizler için planlamaya ve takip etmeye hazırdır.
• Malta vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesi uzman vize temsilcilerimiz tarafından sizlerle paylaşılacaktır.
• Başvuru formunuz, sigortanız ,otel-uçak rezervasyonunuz, randevunuz bizler aracılığı ile sağlanacak olup diğer eksik evraklarınızla ilgili en doğru yönlendirme tarafımızdan sağlanacaktır. Biometrik fotoğrafınızın olmadığı durumlarda da Vizeem sizlere destek verecektir.
• Malta vize başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda sizlere kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Son olarak, Malta vize başvuru merkezlerinde bölge ayrımı bulunmamaktadır.

Malta Vize Türleri

Malta vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahat amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Malta Konsolosluğu gidiş amacına göre tüm kategoriler için evraklarınızı belirlemiş olup, bazı durumlarda ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Bu durum vize sürecini uzatabildiğinden, Vizeem Turizm uzman müşteri temsilcileri sizleri doğru yönlendirerek oluşacak riski en aza indirgeyerek sizlere yol gösterecektir.

Vize türleri aşağıda belirtilmiştir. Durumunuza uygun doğru vize türünü belirlemek için Vizeem’in uzman kadrosu sizleri bekliyor.

Malta Vizesi
  • Turistik vize
  • Ticari vize
  • Transit
  • Spor ve Kültürel
  • Eğitim vizesi
  • Aile arkadaş ziyareti
  • Erasmus staj
  • Çalışma
  • Aile birleşimi

Malta başvurularınız için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.