Danimarka Vizesi

Danimarka'ya planladığınız seyahat öncesinde Vizeem danışmanlarından destek alarak tüm başvuru süreci hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Yapacağınız başvuru kategorisine uygun gerekli evrak listesini ücretsiz olarak talep edebilmek ve size uygun koşulları görüşebilmek için 0532 499 84 93 numaralı telefondan arayabilir veya iletişim bölümünde bulunan formu doldurarak danışmanlarımız tarafından geri dönüş alabilirsiniz.

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Danimarka başvurularında para ve zamandan kayba uğramamanız adına Vizeem Turizm uzman müşteri temsilcileri ile iletişime geçmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Temsilcilerimiz seyahatinizdeki vize kategorisine uygun evrakların belirtilen kurallara uygun olacak şekilde hazırlanması ve bunların aracı kuruma sunumu konusunda sizlere destek verecektir.
vize-danismanlıgı

Danimarka Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Danimarka vizesi için Danimarka Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri 90 güne kadar Danimarka Schengen vizesinden muaftır. Vize başvurularınızda eski vize fotokopilerini sunmanız önem arz etmektedir.

Danimarka vizesi başvurusunda pasaportun geçerlilik süresi Danimarka seyahatiniz sonrasında en az 3 ay olmalıdır. Pasaporta yeni Schengen vize etiketinin basılabilmesi için en az 2 boş sayfasının olması gerekmektedir. Pasaportunuzdaki bilgilerin kimlik bilgileriyle uyumlu olması koşulu vardır.

Temsilcilerimiz durumunuza  ve sizler için uygun güne randevu ayarlayacak olup, tüm işlemlerde sizlere refakat edeceklerdir. Danimarka vize randevularında biyometrik verileri ibraz etme zorunluluğu vardır.Son 5 yıl (59 ay) içerisinde Schengen ülkelerine verdiğiniz bir parmak izi varsa, başvuru merkezine gitmeden dosyanız VIS’li (Vize Bilgi Sistemi) şekilde işlem görebilir. 12 yaş altı başvuranların parmak izi beyanı vermelerine gerek yoktur.

Danimarka başvurularında parmak izi verip, bu verileri sistemde okunamayan başvuru sahipleri tekrar parmak izi beyan etmek durumunda kalabilirler. Sağlık sebebiyle tüm parmaklarını kullanamayan başvuru sahipleri bunu konsolosluğa beyan eder ve sağlıklı parmaklarıyla bu işlemi sonlandırırlar. Dini sebeple başınızın kapalı kalması gerekiyorsa, başınızın üst kısmı, alnınız ve çeneniz açık olacak şekilde biyometrik fotoğraf çektirebilirsiniz. Schengen kurallarına göre yüz bölgesinin net bir şekilde göründüğü bir fotoğraf çekilmelisiniz. Şapka, gözlük vb. yüzü gizleyen ve büyük küpe, piercing gibi takılar biyometrik  fotoğraf çekimi sırasında takılmamalıdır.

Danimarka için işlem süresi 7-10 gündür. Konsolosluğun resmi tatilleri, yüksek sezondaki yoğunluğu ve kişinin durumuna bağlı evrakları bekleme süreci sebepleriyle bu süre uzayabilmektedir. Bu sebepten ötürü kısa dönem başvurularda seyahatinizin sekteye uğramaması adına seyahat tarihinden en az 1 ay önce başvurunun yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Danimarka başvurularında ikamete göre bölge ayrımı bulunmamaktadır.

Danimarka Vize Türleri

 • Vize Kategorileri
 • Turistik
 • Ticari
 • Aile Ziyareti
 • Eğitim-Staj-Araştırma
 • Kültürel ve Spor
 • Konferans
 • Transit
 • Şoför
 • AB eğitim, öğretim veya araştırma programlarında eğitim veya katılım
 • Ab Vatandaşları ya da İsviçre Vatandaşları Aile Üyeleri
 • Tedavi Amaçlı Ziyaret
 • Kırmızı Halı

Danimarka başvurularınız için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.