Suudi Arabistan Vizesi

Suudi Arabistan seyahat planınız için Suudi Arabistan vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Yapacağınız başvuru kategorisine uygun gerekli evrak listesini ücretsiz olarak talep edebilmek ve size uygun koşulları görüşebilmek için 0532 499 84 93 numaralı telefondan arayabilir veya iletişim bölümünde bulunan formu doldurarak danışmanlarımız tarafından geri dönüş alabilirsiniz.
Suudiarabistan Vizesi

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Suudi Arabistan için alacağınız vize danışmanlık hizmeti, Konsolosluğun ilettiği bilgiler doğrultusunda evraklarınızın en güncel şekilde hazırlanmasını sağlar. Doğru hizmet alarak Konsolosluk nezdinde dosyanızı daha güçlü sunma fırsatı için uzman müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.
vize-danismanlıgı

Suudi Arabistan Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Suudi Arabistan Devleti, T.C. Pasaport hamili tüm kişileri ve Türkiye’de ikamet eden yabancı ülke vatandaşlarını vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Kısa süreli Suudi Arabistan seyahatleri için vize başvuruları, yetkili kurum acenteleri ve Suudi Arabistan başvurularını kabul eden vize danışmanlık merkezleri vasıtasıyla yapılmaktadır. Vizeem Turizm olarak Suudi Arabistan vizesi sürecinizi başından sonuna kadar hızlı ve güvenilir bir şekilde hizmet vermekten gurur duyarız.

Bu ülkede en önemli kural vize başvurularında kişi adına düzenlenmiş davetiyenin olmasıdır. Bu davetiye, Suudi Arabistan Konsolosluğu’na ait bilgi sistemine ve seyahat acentelerine mail yolu ile gönderilmektedir.

Suudi Arabistan’a turistik, ticari, çalışma ya da aile ziyareti amacıyla seyahat edecek kişilerin planladıkları seyahatlerinden en az 15 işgünü önceden başvuru yapmaları gerekmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvurularını haftanın Pazartesi-Perşembe günleri, 09:00-15:00 saatleri arasında kabul etmektedir. Cuma günleri ise Suudi Arabistan kapalı olduğundan, vize başvuruları kabul etmemektedir.

Eğer ki başvuru sahiplerinin pasaportlarında daha önceden İsrail vizesi var ve bu ülkeye giriş çıkış damgası var ise Suudi Arabistan’a vize başvurusunda bulunamazsınız. Bayan başvuru sahipleri ise 35 yaş altı ve bekar ise yine tek başına vize başvurusunda bulunamaz. İstisnai tek durum ise, kişi ticari amaçla gidiyor ve Dışişleri Bakanlığından davetiyesi var ise ya da akrabaları eşliğinde başvuru yapabilmesidir.

50 yaş üstü kişiler çalışma vizesi alamamaktadırlar. Suudi Arabistan vize işlemleri için başvuru formu, tam ve okunaklı bir biçimde doldurulmalı, seyahati destekleyen evraklarla uyumlu olması gerekmektedir. Arabistan başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak iki farklı dilde doldurulabilmektedir.

Konsolosluğun başvurularda dikkat ettiği diğer bir husus da, pasaportun 2. Sayfasındaki hamilinin imzası kısmının imzalı olmasıdır. Ayrıca pasaport geçerlilik süresi başvuru tarihinden 6 ay daha uzun olmalıdır. Unutmamak gerekir ki Konsolosluk vize başvurusu sırasında kişilere göre standart evrakların dışında farklı evrak talebinde de bulunabilirler. Ortalama işlem süresi 7-10 iş günü olup, resmi tatiller bayramlar, ek evrak talepleri ya da yoğunluğun olması sürecin uzamasına sebebiyet verebilmektedir.

Suudi Arabistan Vize Türleri

Suudiarabistan Vizesi
 • Turistik
 • Ticari
 • Çalışma
 • Eğitim
 • Umre ve Hac
 • Aile Ziyareti
 • İş ziyareti vizesi
 • 3 ay içerisinde tek girişli 30 gün geçerli Suudi Arabistan vizesi
 • 6 ay içerisinde çok girişli 30 gün geçerli Suudi Arabistan vizesi
 • 1 yıllık çok girişli 30 gün geçerli Suudi Arabistan vizesi
 • 2 yıllık çok girişli 30 gün geçerli Suudi Arabistan vizesi

Suudi Arabistan vize başvurularınız için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.