Almanya Vizesi

Almanya geziniz öncesinde Vizeem Danışmanlarından destek alarak tüm başvuru süreci hakkında ücretsiz bilgi edinebilirsiniz. Yapacağınız başvuru kategorisine uygun gerekli evrak listesini ücretsiz olarak talep edebilmek ve size uygun koşulları görüşebilmek için 0532 499 84 93 numaralı telefondan arayabilir veya iletişim bölümünde bulunan formu doldurarak danışmanlarımız tarafından geri dönüş alabilirsiniz.

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Vize başvurusunda bulunmadan önce hangi vize kategorisinden vize başvurusu yapmanız gerektiği, bu kategoriye ve sizin çalışma durumunuza göre hangi evrakları düzenlemeniz gerektiği, finansal açıdan uygun olup olmadığınız gibi birçok durum için risk analizinden geçmeniz gerekmektedir. Vize danışmalık hizmeti Almanya vize başvuru türünüzü doğru belirlemenizi, hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini, vize almak için dosyanızı güçlü bir dosyaya nasıl çevirebileceğiniz gibi konularda sizi doğru yönlendirerek risk analinizi yapmaktadır. Danışmanlık hizmetini gereksiz bularak bireysel olarak yapılan başvurularda evrakların eksik veya hatalı olması, randevunun yanlış kategoriden alınması şeklinde sıklıkla yaşanan problemler sebebiyle maddi kaybın yanı sıra büyük bir zaman kaybı da yaşanmaktadır. Vizeem Danışmanlık olarak size en iyi hizmeti en kısa sürede vererek seyahatinizi kolaylaştırıyor, tek yorgunluğunuzun tatil yorgunluğu olacağını iddia ediyoruz.
vize-danismanlıgı

Almanya Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Almanya vizesi için, Almanya Federal Cumhuriyeti seyahati planlarınızın hayalde kalmaması adına Türkiye Cumhuriyeti hususi pasaport sahiplerinin vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Vize işlem süreci maksimum 10-15 iş günündür. Ancak işlem süreçleri konsolosluğun yoğunluk durumuna, bölge ayrımına, konsolosluğun ek evrak talebine veya sizi mülakata davet etmesi gibi durumlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Başvuru dosyanızı ilgili başvuru merkezine teslim ettikten sonraki aşamada vize başvurunuzun olumlu veya olumsuz sonuçlanması tamamen Konsolosluk kararıdır. Vizeem uzman kadrosu ile Almanya vizenizi almak için size doğru yönlendirmelerde bulunarak hazırladığınız dosyanızda bilinmeyen detayları inceler ve ret almanıza sebep olabilecek tüm detayları ortadan kaldırır. Vize başvurusunda bulunmadan önce mutlaka Vizeem’in uzman ülke danışmanlarından destek almanızı tavsiye etmekteyiz.

Acil Durum Vizesi

Acil durum olarak sınıflandırılan ölüm, cenaze, ölmek üzere olan bir yakınınızın doktor onayı yazısı (kişinin kritik bir durumda olduğunu açıklar yazı), tıbbı tedavi veya durumunuzun 1. derecede seyahat için önem gerektirdiğini belgelerle ile kanıtlamanız durumunda aracı kurumdan randevu almadan başvuru yapma hakkına sahip olabilirsiniz. Vizenizin adı ya da kategorisi acil durum durum ya da acil vize değildir. Sadece önem arz ettiğini belirtmek için kullanılmış bir açıklamadır.

Almanya Schengen ve Almanya Ulusal başvurularınız için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayıp ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Almanya Vize Başvurusu Bölge Ayrımı;

Almanya Başkonsolosluğu vize başvurularında bölge ayrımı bulunmaktadır. Eğer ikamet ettiğiniz bölge İstanbul Başkonsolosluğunun yetki alanı dışında bir şehirde ise İstanbul başvuru merkezi üzerinden başvuruda bulunabilmeniz için şirketinizden görev yeri belgesi ve adınıza ait adresin de belirtildiği bir fatura (elektrik, su, doğalgaz vb.) ibraz etmeniz gerekmektedir.

Almanya İstanbul Başkonsolosluğunun yetki alanı içerisinde olan şehirler:

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Bilecik, Düzce, Bolu, Eskişehir

 Almanya İzmir Başkonsolosluğunun Yetki alanı içerisinde olan şehirler:

Kütahya, Manisa, İzmir, Uşak, Aydın, Afyon, Denizli, Muğla, Burdur, Isparta, Antalya

Almanya Ankara Başkonsolosluğunun yetki alanı içerisinde olan şehirler:

Ankara, Ardahan, Artvin, Kars, Iğdır, Ağrı, Nevşehir, Aksaray, Konya, Niğde, Karaman, Mersin, Adana, Erzurum, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Malatya, Kahramanmaraş, Osmaniye Hatay, Giresun, Ordu, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Gümüşhane, Tokat, Amasya, Samsun, Sinop, Çorum, Çankırı, Kastamonu, Bartın, Zonguldak, Karabük, Kırıkkale, Kırşehir, Şırnak, Rize, Trabzon

Almanya Vize Türleri

Almanya Vizesi
 • Eğitim vizesi
 • Aile birleşimi vizesi
 • İş Arama vizesi
 • Almanya’da Evlenme vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Yatırımcı vizesi
 • Turistik vize
 • Ticari vize
 • Eğitim vizesi
 • Aile arkadaş ziyareti vizesi
 • Şoför vizesi
 • Transit vize
 • Erasmus vizesi
 • Erasmus plus vizesi

Almanya Schengen ve Almanya Ulusal başvurularınız için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.