Hırvatistan Vizesi

Hırvatistan seyahatiniz öncesinde detaylı ve ücretsiz bir şekilde bilgi almanız için Vizeem danışmanları hazır. Peki ya siz? Yapacağınız başvuru kategorisine uygun gerekli evrak listesini talep edebilmek ve size uygun koşulları görüşebilmek için 0532 499 84 93 telefondan arayabilir veya iletişim bölümünde bulunan formu doldurarak danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
hırvatistan Vizesi

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Vize başvurusunda bulunmadan önce hangi vize kategorisinden vize başvurusu yapmanız gerektiği, bu kategoriye ve sizin çalışma durumunuza göre hangi evrakları düzenlemeniz gerektiği, finansal açıdan uygun olup olmadığınız gibi birçok durum için risk analizinden geçmeniz gerekmektedir. Vize danışmalık hizmeti Hırvatistan vize başvuru türünüzü doğru belirlemenizi, hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini, vize almak için dosyanızı güçlü bir dosyaya nasıl çevirebileceğiniz gibi konularda sizi doğru yönlendirerek risk analinizi yapmaktadır. Danışmanlık hizmetini gereksiz bularak bireysel olarak yapılan başvurularda evrakların eksik veya hatalı olması, randevunun yanlış kategoriden alınması şeklinde sıklıkla yaşanan problemler sebebiyle maddi kaybın yanı sıra hem zamandan kayıp yaşamanıza hem de vize sicilinizin bozulmasına sebebiyet verecektir. Vizeem Danışmanlık olarak size en iyi hizmeti en kısa sürede vererek seyahatinizi kolaylaştırıyor ve başvurularınızın olumlu sonuçlanması için en doğru adımları atmanızı sağlıyoruz.
vize-danismanlıgı

Hırvatistan Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Hırvatistan’a yolculuk edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının geçerli bir Hırvatisatan vizesi yok ise vize almaları gerekmektedir. Bordo pasaporta sahip olanlar Hırvatistan’a giriş yapabilmeleri için Hırvatistan vizesi alması gerekirken, Yeşil, Gri ve Kırmızı/Siyah Pasaporta sahip kişiler ise vizeye tabi değildirler. Belirtilen pasaporta sahip olan kişiler 6 ay içerisinde 90 gün kalma haklarına sahipken,  90 günden daha uzun bir süre konaklama olacaksa Hırvatistan Konsolosluğu D Tipi vizesi için müracaat gerçekleştirilmelidir.

Hırvatistan Schengen bölgesinde yer almadığından, Hırvatistan vizesi Schengen vizesi değildir. Ancak Schengen vizesi olanların yanı sıra Bulgaristan, Romanya ve Kıbrıs oturum iznine ve ulusal vizesine sahip kişilerin ayrıca bir Hırvatistan vizesi almaları gerekmemektedir. Tek kural söz konusu vizelerin Hırvatistan’a seyahat ve ülkede kalış süresini kapsamasıdır. Çok girişli Schengen vizesi ile Schengen vizesini aldığınız ülkeden giriş yaparak o ülkenin ardından Hırvatistan’a giriş yapabilirsiniz. Başka bir ülkeden aldığınız Schengen vizesi ile Hırvatistan’a girmek isterseniz, kapıda ibraz edebilmeniz adına, seyahat planınızı ve rezervasyonlarınızı gösteren belgelerin yanınızda olması gereklidir. Hatırlatmak gerekir her ülkede olduğu gibi bu durum Hırvatistan sınırındaki vize yetkililerinin inisiyatifindedir. Her ne kadar Schengen vizesi ile Hırvatistan’a giriş yapılabilse de Hırvatistan yetkililerin kendi vize prosedürlerine göre davranma hakkı vardır. Bu nedenle Hırvatistan vizesi için Vizeem’in uzman kadrosunu arayıp bilgi almanızı ve güncel duruma uygun evrak talebinde bulunmanızı tavsiye ederiz.

Hırvatistan Vize Türleri

hırvatistan Vizesi

 

  • Turistik
  • Ticari
  • Aile Arkadaş Ziyareti
  • Kültürel Sportif Eğitim Faaliyetleri
  • Transit
  • Resmi Ziyaret
  • Tedavi amaçlı
  • Uzun Dönem Vize ( D-Vize)

Hırvatistan vizesi  için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.