Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vizesi ile sadece Bulgaristan Cumhuriyetini ziyaret edebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının planladığı Bulgaristan seyahati için vizeye ihtiyacı bulunmaktadır. Vize süreli olarak verilir ya da dosyanın şüpheli görülmesi halinde ret verilir. Şüpheli diye adlandırılan aşama kişinin belgelerinin sahte olduğu, göç ihtimali barındırdığı gibi bir çok sebep içermektedir. Eşinizin Bulgaristan vatandaşı olduğu durumda aile birleşimi için başvuru yapmanız önceliklidir. Eşiniz ile birlikte Avrupa seyahatinizde serbest dolaşım hakkınız bulunsa bile öncelikli olarak aile birleşimi yapmanız birçok açıdan size ayrıcalık tanımaktadır. Ayrıca başvurularda yapılan ücretlendirme durumu farklılık göstermektedir.
bulgaristan vizesi

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Vizeem danışmanlık hizmeti ile Bulgaristan vizesine kolay hızlı ve güvenle ulaşabilirsiniz. Bulgaristan için vize alım aşamasında tam destek olarak yanınızda bulunan Vizeem uzman ekibi ile başvurularınız eksiksiz hazırlanmaktadır. Başvuru için sunmanız gereken dosyanızda belgelerinizin doğruyu yansıttığından emin olmalısınız. Danışmanlık hizmeti aldığınızda formunuzdan biletlerinize sigortanıza kadar tüm belgeler özenle hazırlanmaktadır. Seyahat için başınıza gelebilecek talihsiz sağlık sorunları için Vizeem size sigorta yapmaktadır. Vize ile ilgili tüm işlemleri Vizeem uzman danışmanları takip etmektedir. Başvuru yapma, yapılan başvuruyu takip etme, pasaportu Konsolosluktan teslim alma süreçleri Vizeem danışmanlığının uzmanlık alanıdır. Süreç boyunca aklınıza gelebilecek vize sorularınızı aşağıda yer alan iletişim butonlarını tıklayarak sorabilirsiniz.
vize-danismanlıgı

Bulgaristan Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Bulgaristan vizesi hakkında en çok merak edilen soru vize süresinin ne kadar verildiği ile alakalıdır. Vize süresi, genellikle ilk Bulgaristan vizeniz ise seyahat süreniz kadar verilmektedir. 12 yaş altı reşit olmayan çocuklardan Konsolosluk ücret almamaktadır. Dikkat çeken bir diğer detay konaklamaların Konsolosluk memurlarınca arandığı ve teyit alındığıdır. Konaklama ile ilgili gerçeği yansıtmayan sahte belge ibraz etmeniz durumunda ret almanız muhtemeldir. Başvurunuzu nasıl yapacağınız konusunda uzman, güvenilir Vizeem ekibinden tüm süreç için destek almanız vizenizin çıkma olasılığını arttırmaktadır. Tamamlanan başvurular için vizenin çıkma süresi 10-15 iş günüdür. Acil olan bir seyahat önceliğiniz bulunuyorsa bunu Vizeem ekibi ile paylaşmanız durumunda hızlı ve doğru yönlendirmeler ile başvuru yapabilirsiniz. Bazı dosyalar için bu süreç Konsolosluğun kararı olup uzayabilir. Vizeem gereksiz zaman kayıplarının önüne geçmektedir.

Bulgaristan Vize Türleri

bulgaristan vizesi
 • Turistik
 • Ticari
 • Aile Arkadaş ziyareti
 • Eğitim
 • Erasmus
 • Kültürel sportif ve okul gezileri
 • Transit
 • Şoför
 • AB eşi ya da yakını
 • Aile birleşimi
 • Oturum

Bulgaristan vizesi başvurularınız için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.