Fransa Vize Başvurunuzu Sizler Adına Yapalım!

Fransa vizesi için güncel evrak listesine hem sitemizden hem de müşteri temsilcilerimiz üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Vizeem ailesi olarak bu süreçte sizlere doğru danışmanlık hizmeti vermekten mutluluk duyacağız. Yapacağınız başvuru kategorisine uygun gerekli evrak listesini ücretsiz olarak talep edebilmek ve size uygun koşulları görüşebilmek için 0532 499 84 93 numaralı telefondan arayabilir veya iletişim bölümünde bulunan formu doldurarak danışmanlarımız tarafından geri dönüş alabilirsiniz.

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Vize başvurusunda bulunmadan önce hangi vize kategorisinden vize başvurusu yapmanız gerektiği, bu kategoriye ve sizin çalışma durumunuza göre hangi evrakları düzenlemeniz gerektiği, finansal açıdan uygun olup olmadığınız gibi birçok durum için risk analizinden geçmeniz gerekmektedir. Vize danışmalık hizmeti Fransa vize başvuru türünüzü doğru belirlemenizi, hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini, vize almak için dosyanızı güçlü bir dosyaya nasıl çevirebileceğiniz gibi konularda sizi doğru yönlendirerek risk analinizi yapmaktadır. Danışmanlık hizmetini gereksiz bularak bireysel olarak yapılan başvurularda evrakların eksik veya hatalı olması, randevunun yanlış kategoriden alınması şeklinde sıklıkla yaşanan problemler sebebiyle maddi kaybın yanı sıra büyük bir zaman kaybı da yaşanmaktadır. Vizeem Danışmanlık olarak size en iyi hizmeti en kısa sürede vererek seyahatinizi kolaylaştırıyor, tek yorgunluğunuzun tatil yorgunluğu olacağını iddia ediyoruz.
vize-danismanlıgı

Fransa Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Fransa Kimlerden Vize İstiyor?
Fransa seyahati yapacak T.C. Umuma mahsus (bordo) pasaport hamili kişiler vizeye tabiidir. Hususi pasaport (yeşil), Hizmet pasaportu (gri) ve Diplomatik pasaport (siyah) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Schengen anlaşması gereğince her 6 ay içinde 90 gün konaklama süresini ihlal etmeme koşuluyla vizeden muaftır.
Fransa’ya seyahat edecek Türk ve Türkiye’de oturumu olan yabancı ülke vatandaşları bu ülkeye seyahatleri öncesinde Fransa Konsolosluğunun temsilciliklerinde vize başvurusunda bulunmalıdırlar. Fransa bir Schengen ülkesi olduğundan alınacak multiple vize ile Fransa seyahatinizden sonra Schengen bölgesindeki diğer ülkelere de seyahat edebilirsiniz. Fransa temsilciliklerine akredite olan aracı kurumlar işlemlerinizi en doğru şekilde sizler adına gerçekleştirecektirler.
Fransa Bölge Ayrımı
İstanbul ve İzmir
İkameti AYDIN, BALIKESİR, BİLECİK, BURSA, ÇANAKKALE, DENİZLİ, EDİRNE, İSTANBUL, İZMİR, KIRKLARELİ, KOCAELİ, KÜTAHYA, MANİSA, MUĞLA, SAKARYA, TEKİRDAĞ, UŞAK, YALOVA olan başvuru sahipleri İstanbul Dolapdere ya da İzmir Fransa temsilciliklerinden başvuruda bulunabilirler.

Ankara Bölge Ayrımı

ADANA, ADIYAMAN, AFYON, AĞRI, AKSARAY, AMASYA, ANKARA, ANTALYA, ARDAHAN, ARTVİN, BARTIN, BATMAN, BAYBURT, BİNGÖL, BİTLİS, BOLU, BURDUR, ÇANKIRI, ÇORUM, DİYARBAKIR, DÜZCE, ELAZIĞ, ERZİNCAN, ERZURUM, ESKİŞEHİR, GAZİANTEP, GİRESUN, GÜMÜŞHANE, HAKKARİ, HATAY, IĞDIR, ISPARTA, İÇEL, KARABÜK, KARAMAN, KARS, KASTAMONU, KAYSERİ, KIRIKKALE, KIRŞEHİR, KİLİS, KONYA, MALATYA, KAHRAMANMARAŞ, MARDİN, MUŞ, NEVŞEHİR, NİĞDE, ORDU, OSMANİYE RİZE, SAMSUN, SİİRT, SİNOP, SİVAS, TOKAT, TRABZON, TUNCELİ, ŞANLIURFA, ŞIRNAK, VAN, YOZGAT, ZONGULDAK adreslerinde ikamet eden başvuru sahipleri Ankara Fransa temsilciliklerinden başvuruda bulunabilirler.

Fransa Vize Başvurusu
Fransa Schengen Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Fransa vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için uzman müşteri temsilcilerimizle irtibata geçiniz.
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hazır ise, lütfen evrakları adresimize kargo/ kurye ya da bireysel olarak ulaştırınız. Fransa vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda kargo/kurye aracılığı ile sizlere gönderilecektir.
Pasaportunda geçerli ve çok girişli Schengen vizesi bulunan vatandaşlarımız, bu vize ile Fransa’ya giriş yapabileceklerdir. Fransa’da 90 günden fazla konaklama gerçekleştirecek vatandaşlarımızın başvuru yapması gereken vize kategorisi Fransa Konsolosluğunun D tipi vize kategorisidir. Fransa vize başvuru işlemleriniz için Uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçelerinin beyanı zorunludur. Sigorta min. 30.000 € teminatlı, ani hastalık ve acil durumlarda ayakta tedavi masraflarını ve ölüm durumunda cenazenin yurda naklini kapsamalıdır. Uluslararası geçerli sigorta poliçeleriniz için Vizeem Turizm müşteri temsilcileri ile iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.
Fransa vize başvuru işlemleriniz için ön rezervasyon halinde bulunan Hotel ve Uçak bileti rezervasyonları kullanınız. Satın alınmış Hotel ve Uçak bileti ile yapılacak vize başvurularınızda kurumumuz, aracı kurum ve konsolosluk herhangi bir sorumluluk almamaktadır.

Fransa Vize Randevusu
Fransa'ya seyahat etmek isteyen kişilerin Fransa vizesi başvuruları için randevu almaları gerekmektedir. Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri vize randevusu bulunmayan kişilerin vize başvurularını istisnai durumlar dışında kabul etmemektedir. Fransa vizesi başvurusu için randevular Konsolosluk sisteminin yoğunluğuna göre ileri bir tarihe verilebilirken vize başvurularınızı ülkeye olan seyahat tarihinizden en az 1 ay en fazla 3 ay önceden yapmaya özen gösterilmelidir.

Fransa vize başvurularınız için almış olduğunuz randevu saati ve tarihiniz sadece o tarih ve saatte vize başvurunuzu gerçekleştirmek üzere verilen bir randevudur. Randevu saatinde vize başvurusunu gerçekleştirememiş kişilerin, yeni bir randevu alması gerekmektedir.

Fransa vize başvurularınız için durumunuza uygun randevu saati ve tarihi konusunda temsilcilerimiz sizlere destek olacaktır. Temsilcilerimiz seyahat tarihinize ve durumunuza uygun önceliklerinizi göz önünde bulundurarak uygun olan ilk iş gününde vize randevu onayınızı alacaktır. Fransa Schengen vize randevularında biometrik verileri ibraz etme zorunluluğu vardır. Son 5 yıl (59 ay) içerisinde Schengen ülkelerine verdiğiniz bir parmak izi var ise, başvuru merkezine gitmeden dosyanız VIS’li (Vize Bilgi Sistemi) şekilde işlem görebilir. 12 yaş altı başvuranların parmak izi beyanı vermelerine gerek yoktur.
Fransa vize başvurularında parmak izi beyanında bulunup, bu verileri okunamayan başvuru sahipleri tekrar parmak izi beyan etmek durumunda kalabilirler. Sağlık sebebiyle parmak izinde tüm parmaklarını kullanamayan başvuru sahipleri bunu konsolosluğa beyan eder ve sağlıklı parmaklarıyla bu işlemi sonlandırırlar. Biometrik fotoğraf çekiminde dini sebeple başınızı kapatma ihtiyacı duyuyorsanız, biometrik fotoğrafınızda başınızın üst kısmı, alnınız ve çeneniz açık bir şekilde olmalıdır.

Fransa Vize Başvurusu İşlem Süresi

Fransa vizesi başvurularında işlem süresi randevu tarihi başlangıç olarak baz alınarak, 5 ila 15 iş günüdür. İletilen süre öngörülen süreler olup istisnai durumlar için geçerli değildir. Fransa vize başvuru işlemlerinize bu ülkeye olan seyahat tarihinizden en az 4 hafta önce başlamanız seyahatinizde oluşabilecek riskleri en aza indirgeyecektir. Belirtilen süre; hafta sonlarını, resmi tatil günlerini, ek evrak talep edilmesi sırasında yaşanan zaman kayıplarını kapsamamaktadır.

Fransa Konsolosluğu başvuruları inceleme aşamasında kişinin durumuna bağlı olarak ek süreye ihtiyaç duyabilmekte, buna bağlı olarak ortalama işlem süresi uzayabilmektedir. Konsolosluk vize departmanı yüksek sezonda yoğun tempoda çalıştıkları için vizeniz seyahatinize yakın tarihte sonuçlanabilir.

Pasaportunuza ihtiyacınız olan durumlar için, söz konusu seyahatinizi ispat eden belgeler ve durumunuzu özetleyen ek bir dilekçeyi başvuruda sunarak, dosyanıza eklettirebilir ve sonrasında yaşanabilecek mağduriyeti öncesinden engelleyebilirsiniz.

Fransa vizesi Büyükelçilik, Başkonsolosluk ve Fransa Konsolosluklarının görev bölgesinde ikamet eden kişiler, ilgili Konsolosluk çalışma programlarına bağlı olarak vize başvuruları daha uzun ya da daha kısa sürede sonuçlanabilecektir.

Fransa vizesi için karar mercii ve tek yetkili kurum, Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliğidir. Fransa için başvuru türleri aşağıdaki gibidir.

 • Turistik
 • Ticari
 • Eğitim
 • Aile birleşimi
 • Çalışma
 • Aile arkadaş ziyareti
 • Şoför
 • Transit
 • Fransa öğrenci
 • Erasmus
 • Gemici
 • Evlilik
 • Fransa Adaları ve Deniz Aşırı Bölgeler Vizesi

Fransa başvurularınız için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.