Mısır Vizesi

Mısır seyahatiniz öncesinde vize başvurusu ve vizenin Konsolosluktaki işlem süresi göz önünde bulundurulmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ya da oturumu izni olan başvuru sahiplerinin vakitlice başvuru yapmaları gerekmektedir. Yapacağınız başvuru kategorisine uygun gerekli evrak listesini ücretsiz olarak talep edebilmek ve size uygun koşulları görüşebilmek için 0532 499 84 93 numaralı telefondan arayabilir veya iletişim bölümünde bulunan formu doldurarak danışmanlarımız tarafından geri dönüş alabilirsiniz.
mısır vizesi

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Mısır için bizlerden alacağınız danışmanlık hizmeti, vize alım sürecinizi hızlandırmaktadır. Evraklarınız konsolosluğun ilettiği bilgiler doğrultusunda en güncel şekilde tarafımızdan hazırlanır. Doğru danışmanlık hizmeti ile Konsolosluk nezdinde dosyanızı daha güçlü sunma fırsatı elde edebilirsiniz. Başvuru dosyanızı Vizeem danışmanları ile hazırlamanız vize alımlarınızdaki engelleri, yüksek oranda ortadan kaldıracaktır.
vize-danismanlıgı

Mısır Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Mısır kapıda vize uygulamasını sona erdirdiği için kapıda vize uygulaması son bulmuştur. Mısır Arap Cumhuriyeti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Yeşil (hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah(Diplomatik) pasaporta sahip kişiler ise 90 günü aşmayan Mısır seyahatlerinden vizeden muaftırlar. 90 gününden daha fazla vize talep eden kişilerin Mısır Konsolosluğuna başvuruda bulunarak vize almaları gerekmektedir.

Mısır vizesi için başvuruda bulunacak kişilerin öncelikli olarak seyahat amacını belirlemesi gerekmektedir. Sizlere uygun vize tipini öğrenmek ve o kategoriye ait evrakların hazırlanması  için uzman müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kısa süreli Mısır vizesi başvuruları  İstanbul’daki Mısır Konsolosluğuna,  uzun süreli başvuruların ise Mısır sınırları içerisinde hizmet vermekte olan Göç İdarelerine yapılması gerekmektedir.

Mısır vizesi talebi oluşturma işlemlerini Vizeem aracılığıyla gerçekleştirmeniz halinde süreç boyunca temsilcilerimiz tarafından takip edilerek tamamlanacaktır. Değerlendirme aşamasında Konsolosluk gerek görürse başvuru sahibinden ek evrak talep edebilmektedir. Bu durum başvuru değerlendirme süresinin tahmin edilenden uzun sürmesine ve seyahat planı ile ilgili aksaklık yaşanmasına neden olabilir.

Mısır Konsolosluğu her başvuran için soruşturma süreci başlatmakta ve bu süreç kişinin durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Mısır vize işlemleri için bizleri tercih ederek, başvuru sürecinde yer alan adımların tümünün şahsınız adına en doğru şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Mısır’a hangi koşullarda vize verilebileceğine ilişkin karar için tek yetkili mercii Mısır diplomatik temsilcilikleridir. Konsolosluklar başvurulara değerlendirirken kişilerin kendi ülkelerinde ekonomik olarak yük olmayacağına, toplum düzenini bozmayacağına, toplum sağlığına risk oluşturmayacağına ve geri dönmek için sosyal, kültürel ve maddi sebeplerin olup olmadığına dikkat etmektedir.

Mısır Vize Türleri

mısır vizesi

 

  • Turistik
  • Ticari
  • Aile Arkadaş Ziyareti
  • Öğrenci

Mısır vize başvurularınız için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.