Çalışma Vizesi

Schengen Vizesi

Çalışma vizesi D tipi uzun süreli vize olup ulusal başvuru kategorisinde yer almaktadır. 90 gün ve üzeri seyahatler için alınması gereken zorunlu bir vize türüdür. Amerika başta olmak üzere tüm Avrupa ve dünya ülkelerinde çalışmaya gitmeden önce resmi yollardan çalışma vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Gideceğiniz ülkeden size davet, onay gelmesi ve sözleşmeniz olması birinci önceliktir. Bu vize türünü almak için mesleğinizde uzman olduğunuzu belgeler ile kanıtlama zorunluluğunuz vardır. Konsoloslukların tanıdığı geçerli resmi kurumlardan alınmış sertifikalarınız, Diplomalarınızın denkliği gibi belgeler sunmanız istenmektedir. Sunduğunuz tüm belgelerin tercümesi olmalı ve kendinizi iyi ifade ettiğiniz bir özgeçmiş hazırlamış olmalısınız. Vizeem ile çalışmayı düşündüğünüz ülkenin vize alım aşamasının nasıl ilerlediği hakkında detaylı bilgiye hakim olursunuz.

Vizeem Turizm danışmanlık firması size yurt dışında iş aramaz ya da iş bulmaz. Yurt dışındaki işinizi bireysel olarak bulduktan sonra vize sürecinde danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Çalışma Vizesi Başvuru Süreci

Schengen Vizesi

Çalışma vizesine başvuru süreci Vizeem danışmanlık firmasını aradığınız anda başlamış olmaktadır. Ülkelere göre değişiklik gösteren çalışma vizesi başvurusu için her ülkenin talep ettiği belgeler sizlerle paylaşılmaktadır. Bu belgelerin nereden nasıl çıkartılabileceği hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılır. Karşı tarafta bulunan firmanın tamamlaması gereken belgelerin bilgisi tarafınıza sunulur. Randevu alma, dosyanızın hazırlanması, Konsolosluk aşamasında dış operasyon sorumlumuzun size eşlik ediyor olması ile Vizeem ekibi size tam danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu vize türü hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için bizi arayabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan ülkelere ait güncel bilgilendirmeleri takip ederek son gelişmelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.