Avusturya Vizesi

Avusturya seyahatiniz öncesinde Vizeem danışmanlarından destek alarak tüm başvuru süreci hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Yapacağınız başvuru kategorisine uygun gerekli evrak listesini ücretsiz olarak talep edebilirsiniz. Size uygun koşulları görüşebilmek için 0532 499 84 93 numaralı telefondan arayabilir veya iletişim bölümünde bulunan formu doldurarak danışmanlarımız tarafından geri dönüş alabilirsiniz.
avusturya vizesi

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Avusturya başvurularında para ve zamandan kayba uğramamanız adına Vizeem Turizm uzman müşteri temsilcileri ile iletişime geçmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Temsilcilerimiz seyahatinizdeki vize kategorisine uygun evrakların belirtilen kurallara uygun olacak şekilde hazırlanması ve bunların aracı kuruma sunumu konusunda sizlere destek verecektir. Vizeem Turizm olarak bizler üzerinde danışmanlık almanız sizleri başvurunuzda avantajlı konuma getirecektir. En iyi hizmeti en kısa sürede vermemiz ve seyahatinizi kolaylaştırmamız için uzman müşteri temsilcilerimizle iletişime geçiniz.
vize-danismanlıgı

Avusturya Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Avusturya, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Avusturya’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Avusturya Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları zorunludur. Yeşil, Gri ve Kırmızı/Siyah pasaporta sahip kişiler ise vizeye tabi değildirler. Belirtilen pasaporta sahip olan kişiler 6 ay içerisinde 90 gün kalma haklarına sahipken,  90 günden daha uzun bir süre konaklama olacaksa Avusturya Ulusal Vizeleri olan Avusturya Konsolosluğu D Tipi vizesi için müracaat gerçekleştirilmelidir.

Avusturya başvurularında sizler için sağladığımız randevu tarih ve saatinden 15-30 dk önce aracı kurumda hazır olarak bulunmalısınız. Randevu saat ve gününe uyum sağlayamayan yolcular için yeni bir vize randevusu gerekecektir.

25 Eylül 2014 tarihi sonrası biyometrik veri işlem kaydı yapılması zorunlu hale gelmiştir. Avusturya Schengen vize randevularında biometrik verileri ibraz etme zorunluluğu vardır. Son 5 yıl (59 ay) içerisinde Schengen ülkelerine verdiğiniz bir parmak izi var ise, başvuru merkezine gitmeden dosyanız VIS’li (Vize Bilgi Sistemi) şekilde işlem görebilir ve aracı kuruma gitmenize gerek kalmaz. 12 yaş altı başvuranların parmak izi beyanı vermelerine gerek yoktur. Uzman danışmanlarımız seyahat tarihinizi ve durumunuzu göz önünde bulundurarak en uygun iş gününde vize başvuru randevunuzu sağlayacaklardır.

Başvuruda sunacağınız fotoğrafta dikkat çeken bir fiziksel değişiklik olması, vize sürecinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Bundan dolayı Vizeem olarak fotoğrafınızın son 3 ay içerisinde biyometrik verilere uygun olarak çekilmiş olmasını tavsiye ediyoruz.

Başvuru işlemleriniz sonlanmadan, uçak bileti ve konaklamayı satın almamanızı, vize işlemlerinde bunu ön rezervasyon olarak sunmanızı öneririz. Aksi durumda olumsuz bir kararda maddi kayıplarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Başvuruda sunduğunuz pasaportta herhangi bir tahribat bulunmamalıdır. Bunlara ilaveten Avusturya seyahatlerinizde pasaport fotokopinizi ve seyahat sağlık sigortanızın bir nüshasını yanınızda bulundurmanız yararınıza olacaktır.

Avusturya vizesi için, yapılan işlemler eksiksiz ve doğru bir şekilde yürütülürse ortalama sonuçlanma süresi 7 ila 15 iş günüdür. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu göz önünde bulundurularak, Avusturya seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur. Yukarıda belirtilen süreleri, konsolosluk resmi tatil günleri, yabancı ülke vatandaşlarına ait başvurular ve konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak ek değerlendirme sürelerini kapsamaz.

Avusturya başvurularında bölge sınırlaması uygulanmamaktadır. Aracı kurumun İstanbul Dolapdere, Ankara, İzmir, Bursa, Edirne, Gaziantep, Trabzon, Antalya ve Bodrum ofislerinden başvuru yapabilirsiniz.

Avusturya Vize Türleri

avusturya vizesi

 

 

 

  • Turistik
  • Ticari
  • Kültürel
  • Aile Arkadaş Ziyareti
  • Öğrenci
  • Transit
  • Erasmus
  • Tır / Kamyon Şoförleri

Avusturya vize başvurularınız için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.