Rusya Vizesi

Vizeem Turizmin uzman müşteri temsilcileri vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya her daim hazırdır. Yapacağınız başvuru kategorisine uygun gerekli evrak listesini ücretsiz olarak talep edebilmek ve size uygun koşulları görüşebilmek için 0532 499 84 93 numaralı telefondan arayabilir veya iletişim bölümünde bulunan formu doldurarak danışmanlarımız tarafından geri dönüş alabilirsiniz.
rusya vizesi

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Vizeem Turizm Rusya vize işlemlerinde, vize başvuru sürecinin titizlikle yönetilmesini sağlayarak, başvuranlarınızda zaman kazandırır. Vizeem, tüm prosedürlerini sizler adına takip ederek, dosyanızdaki belgelerin, seyahat programınız ve vize türünüzle uyumlu olmasını sağlar. 0532 499 84 93 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya iletişim bölümünde bulunan formu doldurarak danışmanlarımız tarafından geri dönüş alabilirsiniz.
vize-danismanlıgı

Rusya Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti arasında 2010 yılında imzalanan karşılıklı vize muafiyeti anlaşması, 1 Ocak 2016 tarihinde Rusya Federasyonu tarafından ertelenmişti.  Ancak 25 Temmuz 2019 Perşembe günü açıklanan yeni izin ile Türkiye Cumhuriyeti yeşil(hususi) ve gri(hizmet) pasaport sahipleri 1 Eylül 2019 tarihinden sonra Rusya Federasyonu’na 30 gün süreyle vizesiz olarak giriş yapma hakkını yeniden kazandı. Bu karar sonrasında umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarına uygulanan Rusya’ya vize alma zorunluluğu devam etmiştir. Diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları ise 6 ay içerisinde 90 günü geçmeme suretiyle vize almalarına gerek yoktur.

Rusya vizesi elektronik olmadığından, pasaportunuza işlenmektedir. Bu nedenle vize başvurularında pasaportunuz muhakkak dosyanızda yer almalıdır. Alınan vizede; Kiril ve Latin alfabesi halinde kişinin adı ve soyadı, Rusça olarak yazılan olarak kişinin uyruğu, cinsiyeti, verilen vizenin türü ve vizenin verildiği makam, kişinin hürriyetini belirten ana belge numarası, vizenin veriliş tarihi ve kişiye izin verilen kalış süresi, verilen vizenin numarası, ve kimi durumlarda davetiye/teleks numarası gibi bilgiler yer almaktadır.

Rusya Konsolosluğu hemen hemen bütün vize türleri için davetiyeyi şart koşmaktadır. Ancak bunu isterken evrak olarak göndereceğiniz her davetiyeyi kabul etmeyip sadece Rusya’daki yetkili makamlar tarafından hazırlanıp onaylanmış davetiyeleri kabul etmektedirler. Bu davetiyelerin içeriği başvuracağınız vizenin türüne göre değişkenlik göstermekte ve Rusya’daki makamlar davetiyelerin içeriğine büyük önem vermektedirler. İşlemlerin aşamasında sizlere zaman kaybı yaşatan tek durum davetiyeyi bizzat kendiniz almanız bir buçuk ay gibi çok uzun bir süreyi bulabileceğidir. Vizeem Turizm olarak davetiyeyi sizlere çok daha kısa sürede temin edebilmekteyiz.

Evrak listesi başvuracağınız vizenin kategorisine göre değişkenlik göstermektedir. Buna ilaveten özel bir durumunuz olmanız durumunda veya başvurunuz sonrasında Rusya Konsolosluğu gerekli görmesi halinde ek evrak talep edebilmektedir. Bu süreci en aza indirme adına uzman müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Rusya vizelerinin ortalama geçerlilik süresi 15 gün ile 90 gündür. Ortalama işlem süresi 4 ile 7 gün arasındadır. Rusya transit vizesinin tek girişli olması durumunda uçak ile seyahat eden yolcular için geçerlilik süresi 3 gün, karayolu veya tren ile seyahat eden yolcular için geçerlilik süresi 10 gündür. Rusya transit vizesine Rusya’daki havalimanındaki kalış süreniz 24 saati geçmediği müddetçe gerek yoktur. Kalış süreniz 24 saati geçecekse seyahatiniz öncesinde Rusya transit vizesini almanız zorunludur.

Rusya Vize Türleri

rusya vizesi

 

  • Rusya Turist Vizesi
  • Rusya Ticari Vizesi
  • Rusya Özel Vize
  • Rusya Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
  • Rusya Çalışma Vizesi,
  • Rusya Eğitim Vizesi
  • Rusya Öğrenci Vizesi
  • Rusya Transit

Rusya vizesi başvurularınız için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.