Hollanda Vizesi

Hollanda seyahatiniz öncesinde Vizeem Danışmanlarından destek alarak tüm başvuru süreci hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Yapacağınız başvuru kategorisine uygun gerekli evrak listesini ücretsiz olarak talep edebilirsiniz. Size uygun koşulları görüşebilmek için 0532 499 84 93 numaralı telefondan arayabilir veya iletişim bölümünde bulunan formu doldurarak danışmanlarımız tarafından geri dönüş alabilirsiniz.

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Vize Danışmanları, vize işlemleri ile ilgili genel olarak başvuru sahiplerini bilgilendirip süreçleri yönetmekle görevlidir. Bu nedenle de farklı vize kategorilerinin yasal mevzuatlarına tamamıyla hakim olup başvuru sahiplerini doğru yönlendirmelidirler. Vizeem Turizm olarak bizler üzerinde danışmanlık almanız sizleri başvurunuzda avantajlı konuma getirecektir.
Bu hizmet Hollanda vize başvuru türünüzü doğru belirlemenizi, hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini, vize almak için dosyanızı güçlü bir dosyaya nasıl çevirebileceğiniz gibi konularda sizi doğru yönlendirerek risk analinizi yapmanızı sağlamaktadır. Danışmanlık hizmetini gereksiz bularak bireysel olarak yapılan başvurularda evrakların eksik veya hatalı olması, randevunun yanlış kategoriden alınması şeklinde sıklıkla yaşanan problemler sebebiyle maddi kaybın yanı sıra büyük bir zaman kaybı da yaşanmaktadır. En iyi hizmeti en kısa sürede vermemiz ve seyahatinizi kolaylaştırmamız için uzman müşteri temsilcilerimizle iletişime geçiniz.
vize-danismanlıgı

Hollanda Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Hollanda vizesi için, Hollanda Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Hollanda’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Hollanda Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları zorunludur. Hollanda vizesi için başvuru gerçekleştirecek Türkiye vatandaşları veya Türkiye devletinde ikamet eden yabancı uyruklu kişiler Hollanda Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirmek istemeleri halinde vize başvurularını direkt olarak Konsolosluğa gerçekleştiremeyeceklerdir. Hollanda Konsolosluğu, Schengen vizesi müracaatlarını (istisnai durumlar dışında) anlaşmalı kurumlar ve anlaşmalı kurum akreditasyonu bulunan A tipi seyahat acenteleri üzerinden kabul etmektedir.

Hollanda başvurularında sizler için sağladığımız randevu tarih ve saatinden 15-30 dk önce aracı kurumda hazır olarak bulunmalısınız. Randevu saat ve gününe uyum sağlayamayan yolcular için yeni bir vize randevusu gerekecektir.

25 Eylül 2014 tarihi sonrası biyometrik veri işlem kaydı yapılması zorunlu hale gelmiştir. Hollanda Schengen vize randevularında biometrik verileri ibraz etme zorunluluğu vardır. Son 5 yıl (59 ay) içerisinde Schengen ülkelerine verdiğiniz bir parmak izi var ise, başvuru merkezine gitmeden dosyanız VIS’li (Vize Bilgi Sistemi) şekilde işlem görebilir ve aracı kuruma gitmenize gerek kalmaz. 12 yaş altı başvuranların parmak izi beyanı vermelerine gerek yoktur. Uzman danışmanlarımız seyahat tarihinizi ve durumunuzu göz önünde bulundurarak en uygun iş gününde vize başvuru randevunuzu sağlayacaklardır.

Hollanda vizesi için, yapılan işlemler eksiksiz ve doğru bir şekilde yürütülürse ortalama sonuçlanma süresi 7 ila 15 iş günüdür. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu göz önünde bulundurularak, Hollanda seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur. Yukarıda belirtilen süreleri, konsolosluk resmi tatil günleri, yabancı ülke vatandaşlarına ait başvurular ve konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak ek değerlendirme sürelerini kapsamaz. Son olarak Hollanda başvuruları için bölge ayrımı bulunmamaktadır.

Hollanda Vize Türleri

 • Turistik
 • Ticari
 • Aile Arkadaş Ziyareti
 • Transit
 • Geri Dönüş
 • AB/AET/ İsviçre Vatandaşlarının Aile Bireyleri
 • Hollanda Vatandaşı Eşi
 • Remigrant / Erken emeklilik kalan kişiler
 • Kültürel ve Spor Etkinlikleri Konferanslar
 • Tır / Kamyon Şoförleri
 • Mavi Halı /Denizci
 • AB Eğitim Staj ve Araştırma Programları
 • Turuncu Halı
 • Tıbbi Tedavi

Kısa ve Uzun Hollanda Antilleri Vizesi

Hollanda vize başvurusu için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.