İrlanda Vizesi

İrlanda seyahatiniz öncesinde detaylı ve ücretsiz bir şekilde bilgi almanız için Vizeem danışmanları sizleri bekliyor. İrlanda için farklılık gösteren başvuru kategorilerinden en uygunu için gerekli evrak listesini talep edebilmek için 0532 499 84 93 telefondan arayabilir veya iletişim bölümünde bulunan formu doldurarak danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.
İrlanda Vizesi

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Vize başvurusunda bulunmadan önce hangi vize kategorisinden vize başvurusu yapmanız gerektiği, bu kategoriye ve sizin çalışma durumunuza göre hangi evrakları düzenlemeniz gerektiği, finansal açıdan uygun olup olmadığınız gibi birçok durum için risk analizinden geçmeniz gerekmektedir. Vize danışmalık hizmeti İrlanda vize başvuru türünüzü doğru belirlemenizi, hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini, vize almak için dosyanızı güçlü bir dosyaya nasıl çevirebileceğiniz gibi konularda sizi doğru yönlendirerek risk analinizi yapmaktadır. Danışmanlık hizmetini gereksiz bularak bireysel olarak yapılan başvurularda evrakların eksik veya hatalı olması, randevunun yanlış kategoriden alınması şeklinde sıklıkla yaşanan problemler sebebiyle maddi kaybın yanı sıra hem zamandan kayıp yaşamanıza hem de vize sicilinizin bozulmasına sebebiyet verecektir. Vizeem Danışmanlık olarak size en iyi hizmeti en kısa sürede vererek seyahatinizi kolaylaştırıyor ve başvurularınızın olumlu sonuçlanması için en doğru adımları atmanızı sağlıyoruz.
vize-danismanlıgı

İrlanda Vizesi Hakkında Merak Edilenler

İrlanda Devleti, Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaport sahiplerini vize prosedürüne tabi tutmaktadır.

İrlanda vizesi sadece İrlanda sınırları içinde geçerlidir. Buna bağlı olarak Schengen ülkelerine ve Büyük Britanya’ya gibi İrlanda’nın yakınındaki ülkelere geçiş hakkı vermez.

İrlanda’da kalış süresi Göçmen Bürosu memurlarının inisiyatifinde olup, onlar tarafından belirlenmektedir. Vizenizde yazan tarihler sadece ülkeye giriş yapabileceğiniz zaman aralığını göstermekte olup, kalış süreniz kapıda belirlenmektedir.

Başvuru esnasında sunduğunuz evraklar İngilizce tercümeli olarak istenmelidir.

Birleşik Krallık ve İrlanda arasındaki ‘’Vize Muafiyet Programı’’ kapsamında Türkiye’nin de dahil olduğu 17 ülkenin vatandaşları, geçerli bir C tipi UK vizesine  sahip ve Vize Muafiyet Programı gerekliliklerini karşılamaları halinde İrlanda’ya seyahat edebilirler.Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Birleşik Krallık’a giriş yaptıktan sonra İrlanda’ya geçiş yapabilirler.

Başvurularda parmak izi ibrazı prosedürü yoktur. Üstelik başvurunuzun yapılacağı gün fiziki olarak başvuru merkezinde bulunma mecburiyetiniz de yoktur. Dolayısıyla evraklarınızı kargo/kurye ile bizlere ulaştırmanız durumunda başvurunuzu zaman kaybetmeden tamamlamakta, işleminizin takibini yapmaktayız.

İrlanda vizesindeki evraklar Ankara’daki İrlanda Büyükelçiliğine oradan da İrlanda Dublin’deki vize yetkililerine gönderilmektedir. Bu sürecin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama işlem  süresi 10 iş günüdür. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu, resmi tatiller- bayramları ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumlar da gözönünde bulundurulursa, seyahat planınızın aksamaması için seyahat tarihinden en az 1-2 ay önce başvuru yapılması doğru olacaktır.

İrlanda Vize Türleri

İrlanda Vizesi
 • Ziyaret ve Turistik
 • Ticari
 • Konferans
 • Araştırma
 • Öğrenci
 • Çalışma
 • Eğitim
 • Aile Birleşimi
 • Gönüllü Çalışma
 • Şoför
 • İngilizce Öğrenmek İçin 3.Seviye/Üni. Öğrencileri Vizesi
 • İngilizce Öğrenecek Çocuklar İçin Öğrenci Vizesi

İrlanda vizesi başvurularınız için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.