Hindistan Vizesi

Dünyanın en büyük 7.coğrafyasında seyahat etmeyi planlıyorsanız Hindistan vizesi almanız gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ya da oturumu izni olan başvuru sahiplerinin vakitlice başvuru yapmaları gerekmelidir. Yapacağınız başvuru kategorisine uygun gerekli evrak listesini ücretsiz olaraak talep edebilmek ve size uygun koşulları görüşebilmek için 0532 499 84 93 numaralı telefondan arayabilir veya iletişim bölümünde bulunan formu doldurarak danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
hindistan vizesi

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Hindistan için alacağınız vize danışmanlık hizmeti, Konsolosluğun ilettiği bilgiler doğrultusunda evraklarınızın en güncel şekilde hazırlanmasına imkan verir. Doğru hizmet alarak Konsolosluk nezdinde dosyanızı daha güçlü sunma fırsatı için uzman müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.
vize-danismanlıgı

Hindistan Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Hindistan ile Türkiye arasında herhangi bir vize muafiyeti anlaşması olmadığından pasaport türüne bakılmaksızın iki ülke vatandaşları karşılıklı olarak gerçekleştirecekleri seyahatleri için vize almaları gerekmektedir. Sadece diplomatik (siyah) pasaport sahipleri vizeden muafır. T.C. vatandaşlarının Hindistan seyahatlerinden en az 15 iş günü önce Hindistan vizesi işlemlerine başlamaları Hindistan seyahat planlarının aksamamasını sağlayacaktır.

Hindistana vize başvurusunda bulunabilme adına minimum seyahatinizin bitiminden 6 ay sonra geçerli olan pasaport ile başvuru yapmanız gerekmektedir.

Hindistan 5 Şubat 2013 yılı itibariyle Online Vize Başvurusu uygulamasına geçmiştir. Form doldurma esnasında fotoğraf yükleme işlemlerini de tamamlamalısınız. Başvuru formunun İngilizce olarak doldurulması gerektiği unutulmamalıdır. İşlemler sonrası form kaydedilmeli ve çıktısı alınarak diğer evraklarla randevu tarihinde Hindistan Ankara Büyükelçiliğinin yetkili birimine teslim edilir.

Hindistan Konsolosluğu, Hindistan vizesi başvuru işlemleri için, başvuru sahiplerini parmak izi işlemlerini gerçekleştirmek üzere Konsolosluğa gitmesini zorunlu kılmıştır. Üstelik her başvuruda tekrar parmak izi verilmelidir. Parmak izi işlemleri için Konsolosluktan randevu alma ve işlemlerinizi takip edebilmemiz adına uzman müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova, Manisa, Muğla, Aydın, Bolu illerinde ikamet edenler Hindistan İstanbul Konsolosluğundan, ikametgahı diğer illere ait olan kişiler ise Hindistan Ankara Büyükelçiliğinden işlemlerini tamamlamalıdır.

Ortalama işlem süresi Hindistan vize başvuru işlemlerini için maksimum 7 iş günüdür.

Hindistan’a dışarıdan gelen turistler giriş yaparken ve ülke içerisinde geçerli pasaporlarını (UNI Laissez Faire) taşımaları; yurt dışındaki Hindistan diplomatik temsilciliklerinden geçerli vizeye sahip olmaları gerekmektedir. Hindistan Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının veya Türkiye’de uzun süreli ikamet izni bulunan yabancıların vize başvurularını ortalama olarak 2 iş günü içerisinde sonuçlandırmaktadır. Ancak Türk vatandaşı değilseniz ya da Türkiye’de uzun süreli ikamet izniniz yoksa işlemleriniz en fazla 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Hindistan Vize Türleri

hindistan vizesi

 

  • Turistik
  • Ticari
  • Aile Arkadaş Ziyareti
  • Öğrenci
  • Aile Birleşimi
  • Transit

Hindistan vize başvurularınız için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.