Norveç Vizesi

Norveç gezi planınız için Norveç Schengen vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Norveç seyahatiniz öncesinde vize başvurusu ve vizenin Konsolosluktaki işlem süresi göz önünde bulundurulmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ya da oturumu izni olan başvuru sahiplerinin vakitlice başvuru yapmaları gerekmelidir. Yapacağınız başvuru kategorisine uygun gerekli evrak listesini ücretsiz olarak talep edebilmek ve size uygun koşulları görüşebilmek için 0532 499 84 93 numaralı telefondan arayabilir veya iletişim bölümünde bulunan formu doldurarak danışmanlarımız tarafından geri dönüş alabilirsiniz.
Norveç Vizesi

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Norveç için alacağınız vize danışmanlık hizmeti Schengen vizesi alma sürecinizi hızlandırmaktadır. Evraklarınız konsolosluğun ilettiği bilgiler doğrultusunda en güncel şekilde tarafımızdan hazırlanır. Doğru hizmet alarak Konsolosluk nezdinde dosyanızı daha güçlü sunma fırsatı bulabilirsiniz. Başvuru dosyanızı Vizeem danışmanları ile hazırlamanız vize alımlarınızdaki engelleri, yüksek oranda ortadan kaldıracaktır.
vize-danismanlıgı

Norveç Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Norveç, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Norveç’e seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Norveç Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları zorunludur. Yeşil (hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah(Diplomatik) pasaporta sahip kişiler ise vizeye tabi değildirler. Belirtilen pasaporta sahip olan kişiler 6 ay içerisinde 90 gün kalma haklarına sahipken,  90 günden daha uzun bir süre konaklama olacaksa Norveç Ulusal Vizeleri olan Norveç D Tipi vizesi için müracaat gerçekleştirilmelidir.

25 Eylül 2014 tarihi sonrası biyometrik veri işlem kaydı yapılması zorunlu hale gelmiştir. Norveç Schengen vize randevularında biometrik verileri ibraz etme zorunluluğu vardır. Son 5 yıl (59 ay) içerisinde Schengen ülkelerine verdiğiniz bir parmak izi var ise, başvuru merkezine gitmeden dosyanız VIS’li (Vize Bilgi Sistemi) şekilde işlem görebilir ve aracı kuruma gitmenize gerek kalmaz. 12 yaş altı başvuranların parmak izi beyanı vermelerine gerek yoktur. Uzman danışmanlarımız seyahat tarihinizi ve durumunuzu göz önünde bulundurarak en uygun iş gününde vize başvuru randevunuzu sağlayacaklardır.

Norveç vizesi başvurularında işlem süresi randevu tarihi başlangıç olarak baz alınarak, 7-15 iş günüdür. İletilen süre öngörülen süreler olup istisnai durumlar için geçerli değildir. Norveç vize başvuru işlemlerinize bu ülkeye olan seyahat tarihinizden en az 4 hafta önce başlamanız seyahatinizde oluşabilecek riskleri en aza indirgeyecektir. Belirtilen süre; hafta sonlarını, resmi tatil günlerini, ek evrak talep edilmesi sırasında yaşanan zaman kayıplarını kapsamamaktadır.

Norveç Vize Türleri

Norveç Vizesi
  • Turistik
  • Ticari
  • Aile Arkadaş Ziyareti
  • Eğitim Çalışma ve Diğer Oturum İzinleri
  • Eğitim, Kültürel ve Sportif Faaliyetler
  • EU / EEA Vatandaşı Aile Mensubu
  • Eşler İçin Aile Birleşimi

Norveç vize başvurularınız için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.