Cezayir Vizesi

Cezayir gezi planınız için Cezayir vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Bordo pasaport ya da oturum izni olanların, başvuru yapmaları gerekmektedir. Yapacağınız başvuru kategorisine uygun gerekli evrak listesini ücretsiz olarak talep edebilmek ve size uygun koşulları görüşebilmek için 0532 499 84 93 numaralı telefondan arayabilir veya iletişim bölümünde bulunan formu doldurarak danışmanlarımız tarafından geri dönüş alabilirsiniz.
cezayir vizesi

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Cezayir için alacağınız vize danışmanlık hizmeti, Konsolosluğun ilettiği bilgiler doğrultusunda evraklarınızın en güncel şekilde hazırlanmasını sağlar. Doğru hizmet alarak Konsolosluk nezdinde dosyanızı daha güçlü sunma fırsatı için uzman müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.
vize-danismanlıgı

Cezayir Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Cezayir, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Yeşil (hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah(Diplomatik) pasaporta sahip kişiler ise vizeye tabi değildirler. Belirtilen pasaporta sahip olan kişiler 6 ay içerisinde 90 gün kalma haklarına sahiptir.

Cezayir’e yapacağınız seyahat amacına yönelik vize tipini belirlemek için uzman müşteri temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Temsilcilerimiz en doğru şekilde evraklarınız temini, hazırlanması ve sıralanması hususunda sizlere rehberlik edecektir. Cezayir çalışma (ticari) vizesi başvurusundaki davet (istek) yazıları Fransızca veya İngilizce olmalıdır. Davet yazılarının belediyeden onaylı, orijinal doküman olması gerekmektedir.

Cezayir Başkonsolosluğuna yapılacak olan vize müracaatlarında dilekçenin Fransızca ve İngilizce olması gerekmektedir. Başvuru sahibi çalışan ise bağlı olduğu şirket yetkilisi Cezayir Konsolosluğuna hitaben, şirketin antetli kağıdına çalışanı için başvuru dilekçesi hazırlamalıdır.

Cezayir’e giriş ve çıkışta döviz miktarının beyan edilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Cezayir Merkez Bankası’nın yurt dışına döviz alım satım uygulamaları ve döviz hesaplarına ilişkin 03.02.2007 tarihli ve 07-01 sayılı yönetmeliği uyarınca, Cezayir’e döviz ithali ve ihracatına sınırlama getirilmiştir.

Cezayir’e ticari seyahat edecek yolcuların aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Seyahatinizden 72 saat önce yaptıracağınız PCR testi ile seyahat edebilirsiniz.

Cezayir oturum izni talebinde bulunan yabancılar Cezayir bankalarındaki döviz hesaplarından temin ettikleri 7600 Euro tutarındaki dövizi ve/veya Cezayir Merkez Bankasının özel izni ile elde ettikleri dövizi, sınır dışına çıkarabilme hakkına sahiptirler.

Cezayir vizesi Türkiye ve kendi milli bayramları ve tatilleri harici çoğunlukla 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Cezayir Büyükelçiliğinin ek evrak talep etmesi durumunda işlem süresinin uzayabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Cezayir Vize Türleri

cezayir vizesi

 

 

  • Turistik
  • Ticari
  • Aile Arkadaş Ziyareti
  • Çalışma

Cezayir vize başvurularınız için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.