Letonya Vizesi

Letonya yolculuğunuzdan önce Vizeem danışmanlarından destek alarak tüm başvuru süreci hakkında ücretsiz olarak bilgi alabilirsiniz. Başvuru kategorisine uygun gerekli evrak listesini uzman müşteri temsilcilerimizden 0532 499 84 93 nolu telefondan talep edebilir veya iletişim bölümünde bulunan formu doldurarak danışmanlarımız tarafından geri dönüş alabilirsiniz.

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Vize Danışmanları, vize işlemleri ile ilgili genel olarak başvuru sahiplerini bilgilendirip süreçleri yönetmekle görevlidir. Bu nedenle de farklı vize kategorilerinin yasal mevzuatlarına tamamıyla hakim olup başvuru sahiplerini doğru yönlendirmelidirler. Vizeem Turizm olarak bizler üzerinde danışmanlık almanız sizleri başvurunuzda avantajlı konuma getirecektir.
Bu hizmet Letonya vize başvuru türünüzü doğru belirlemenizi, hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini, vize almak için dosyanızı güçlü bir dosyaya nasıl çevirebileceğiniz gibi konularda sizi doğru yönlendirerek risk analinizi yapmanızı sağlamaktadır. Danışmanlık hizmetini gereksiz bularak bireysel olarak yapılan başvurularda evrakların eksik veya hatalı olması, randevunun yanlış kategoriden alınması şeklinde sıklıkla yaşanan problemler sebebiyle maddi kaybın yanı sıra büyük bir zaman kaybı da yaşanmaktadır. En iyi hizmeti en kısa sürede vermemiz ve seyahatinizi kolaylaştırmamız için uzman müşteri temsilcilerimizle iletişime geçiniz.
vize-danismanlıgı

Letonya Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Letonya’ya yolculuk edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının geçerli bir Schengen vizesi yok ise vize almaları gerekmektedir. Bordo pasaporta sahip olanlar Letonya’ya giriş yapabilmeleri için Letonya vizesi alması gerekirken, Yeşil, Gri ve Kırmızı/Siyah Pasaporta sahip kişiler ise vizeye tabi değildirler. Belirtilen pasaporta sahip olan kişiler 6 ay içerisinde 90 gün kalma haklarına sahipken,  90 günden daha uzun bir süre konaklama olacaksa Letonya Ulusal Vizeleri olan Letonya Konsolosluğu D Tipi vizesi için müracaat gerçekleştirilmelidir.

25 Eylül 2014 tarihi sonrası biyometrik veri işlem kaydı yapılması zorunlu hale gelmiştir. Letonya Schengen vize randevularında biometrik verileri ibraz etme zorunluluğu vardır. Son 5 yıl (59 ay) içerisinde Schengen ülkelerine verdiğiniz bir parmak izi var ise, başvuru merkezine gitmeden dosyanız VIS’li (Vize Bilgi Sistemi) şekilde işlem görebilir ve aracı kuruma gitmenize gerek kalmaz. 12 yaş altı başvuranların parmak izi beyanı vermelerine gerek yoktur. Uzman danışmanlarımız seyahat tarihinizi ve durumunuzu göz önünde bulundurarak en uygun iş gününde vize başvuru randevunuzu sağlayacaklardır.

Letonya vizesi başvurularında işlem süresi randevu tarihi başlangıç olarak baz alınarak, 10 iş günüdür. İletilen süre öngörülen süreler olup istisnai durumlar için geçerli değildir. Letonya vize başvuru işlemlerinize bu ülkeye olan seyahat tarihinizden en az 4 hafta önce başlamanız seyahatinizde oluşabilecek riskleri en aza indirgeyecektir. Belirtilen süre; hafta sonlarını, resmi tatil günlerini, ek evrak talep edilmesi sırasında yaşanan zaman kayıplarını kapsamamaktadır.

Letonya Konsolosluğu başvuruları inceleme aşamasında kişinin durumuna bağlı olarak ek süreye ihtiyaç duyabilmekte, buna bağlı olarak ortalama işlem süresi uzayabilmektedir. Konsolosluk vize departmanı yüksek sezonda yoğun tempoda çalıştıkları için vizeniz seyahatinize yakın tarihte sonuçlanabilir.

Letonya vizesi için karar mercii ve tek yetkili kurum, Letonya Konsolosluğu ve Letonya Büyükelçiliğidir.

Letonya Vize Türleri

  • Turistik
  • Ticari
  • İş Çalışma
  • Aile ve Arkadaş Ziyareti
  • Kültürel / Sportif / Konferans
  • Letonya Vatandaşı Eşleri İçin Aile Arkadaş Ziyareti
  • Erasmus ve Diğer Değişim Öğrencileri
  • Öğrenci
  • OCMA kararı
  • Gönüllü Çalışma

Letonya vize başvurularınız için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.