Seyahat Sağlık Sigortası

Değerli Yolcularımız;

Tüm AB ve Schengen ülkeleri başta olmak üzere birçok ülke vize alımı sırasında ve kendi ülkelerine girişte seyahat sağlık sigortasını zorunlu hale getirmişlerdir.

Seyahat Sağlık Sigortası, seyahatlerinizde size kaza ve ani hastalık durumunda güvence sağlarken sağlık danışmanlığı ve asistans hizmetleri de sunar.

Bununla birlikte yaptırmış olduğunuz seyahat sağlık sigortası ile vize alabilme koşullarından bir tanesini yerine getirmekle kalmaz seyahatiniz sırasında karşılaşabileceğiniz her türlü kaza ve hastalık riskine karşıda önlem almış olursunuz. AB/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. Yaptıracağınız Seyahat Sağlık Sigortası’nın Schengen müktesebatını eksiksiz olarak uygulayan tüm AB ülkelerinde geçerli olması kuralının yanı sıra minimum olarak aşağıdaki teminatları da içermesi gerekmektedir.

  • Tüm AB ve Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır.
  • Teminat limiti min 30 000€ (Otuz Bin EURO) ya da 50.000$ (Elli Bin DOLAR) olmalıdır. Genellikle ülkeler 30.000 € teminatlı istemektedir.
  • Ani hastalık ve acil durumlarda ayakta tedavi masraflarını kapsamalıdır.
  • Hastanede acil yatılı tedavi ve hastalık halinde ikamet edilen ülkeye geri gönderilme ile ilgili masrafları kapsamalıdır.
  • Ölüm durumunda naaşın yurda nakli ya da sigortalının vefat ettiği yerde defin masraflarını kapsamalıdır.
Seyahat Sağlık Sigortası

Sigortanın geçerlilik süresinin en azından talep edilen vize ile yapılacak seyahatin tarihlerini içermesi gerektiğine dikkatinizi çekeriz.