İzlanda Vizesi

İzlanda gezi planınız için İzlanda Schengen vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. İzlanda seyahatiniz öncesinde vize başvurusu ve vizenin Konsolosluktaki işlem süresi göz önünde bulundurulmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ya da oturumu izni olan başvuru sahiplerinin vakitlice başvuru yapmaları gerekmelidir. Yapacağınız başvuru kategorisine uygun gerekli evrak listesini ücretsiz olarak talep edebilmek ve size uygun koşulları görüşebilmek için 0532 499 84 93 numaralı telefondan arayabilir veya iletişim bölümünde bulunan formu doldurarak danışmanlarımız tarafından geri dönüş alabilirsiniz.
izlanda vizesi

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

İzlanda için alacağınız vize danışmanlık hizmeti Schengen vizesi alma sürecinizi hızlandırmaktadır. Evraklarınız konsolosluğun ilettiği bilgiler doğrultusunda en güncel şekilde tarafımızdan hazırlanır. Doğru hizmet alarak Konsolosluk nezdinde dosyanızı daha güçlü sunma fırsatı bulabilirsiniz. Başvuru dosyanızı Vizeem danışmanları ile hazırlamanız vize alımlarınızdaki engelleri, yüksek oranda ortadan kaldıracaktır.
vize-danismanlıgı

İzlanda Vizesi Hakkında Merak Edilenler

İzlanda, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. İzlanda’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde İzlanda Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları zorunludur. Yeşil (hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah(Diplomatik) pasaporta sahip kişiler ise vizeye tabi değildirler. Belirtilen pasaporta sahip olan kişiler 6 ay içerisinde 90 gün kalma haklarına sahiptir.

İzlanda Türkiye’de Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği bulunmayan bir ülke olduğundan, vize başvuru işlemleri Danimarka Ankara Büyükelçiliğine, Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu, konsolosluk tarafından yetki verilmiş vize merkezi aracılığıyla yapılmaktadır.

25 Eylül 2014 tarihi sonrası biyometrik veri işlem kaydı yapılması zorunlu hale gelmiştir. İzlanda Schengen vize randevularında biometrik verileri ibraz etme zorunluluğu vardır. Son 5 yıl (59 ay) içerisinde Schengen ülkelerine verdiğiniz bir parmak izi var ise, başvuru merkezine gitmeden dosyanız VIS’li (Vize Bilgi Sistemi) şekilde işlem görebilir ve aracı kuruma gitmenize gerek kalmaz. 12 yaş altı başvuranların parmak izi beyanı vermelerine gerek yoktur. Uzman danışmanlarımız seyahat tarihinizi ve durumunuzu göz önünde bulundurarak en uygun iş gününde vize başvuru randevunuzu sağlayacaklardır.

İzlanda vizesi başvurularında işlem süresi randevu tarihi başlangıç olarak baz alınarak, 15 iş günüdür. İletilen süre öngörülen süreler olup istisnai durumlar için geçerli değildir. İzlanda vize başvuru işlemlerinize bu ülkeye olan seyahat tarihinizden en az 4 hafta önce başlamanız seyahatinizde oluşabilecek riskleri en aza indirgeyecektir. Belirtilen süre; hafta sonlarını, resmi tatil günlerini, ek evrak talep edilmesi sırasında yaşanan zaman kayıplarını kapsamamaktadır.

İzlanda Vize Türleri

izlanda vizesi
  • Turistik
  • Aile Arkadaş Ziyareti
  • İş Vizesi

İzlanda vize başvurularınız için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.