Dubai Vizesi

Dubai seyahatiniz öncesinde Vizeem Danışmanlarından destek alarak tüm başvuru süreci hakkında ücretsiz bilgi edinebilirsiniz. Yapacağınız başvuru kategorisine uygun gerekli evrak listesini ücretsiz olarak talep edebilmek ve size uygun koşulları görüşebilmek için 0532 499 84 93 numaralı telefondan arayabilir veya iletişim bölümünde bulunan formu doldurarak danışmanlarımız tarafından geri dönüş alabilirsiniz.

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Vize başvurusunda bulunmadan önce hangi vize kategorisinden vize başvurusu yapmanız gerektiği, bu kategoriye ve sizin çalışma durumunuza göre hangi evrakları düzenlemeniz gerektiği, finansal açıdan uygun olup olmadığınız gibi birçok durum için risk analizinden geçmeniz gerekmektedir. Vize danışmalık hizmeti Dubai vize başvuru türünüzü doğru belirlemenizi, hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini, vize almak için dosyanızı güçlü bir dosyaya nasıl çevirebileceğiniz gibi konularda sizi doğru yönlendirerek risk analinizi yapmaktadır. Danışmanlık hizmetini gereksiz bularak bireysel olarak yapılan başvurularda evrakların eksik veya hatalı olması, randevunun yanlış kategoriden alınması şeklinde sıklıkla yaşanan problemler sebebiyle maddi kaybın yanı sıra büyük bir zaman kaybı da yaşanmaktadır. Vizeem Danışmanlık olarak size en iyi hizmeti en kısa sürede vererek seyahatinizi kolaylaştırıyor, tek yorgunluğunuzun tatil yorgunluğu olacağını iddia ediyoruz.
vize-danismanlıgı

Dubai Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi kişiler ile Türkiye’de ikamet eden ve ikameti olan yabancı ülke vatandaşları Dubai /Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti için yolculuklarından önce muhakkak Dubai vizesi için başvuru yapmaları gerekir. Yeşil (hususi), Gri (hizmet), pasaportu olanlar ise vize başvurusu yapmadan 180 gün içerisinde toplamda 90 günü geçmeyecek şekilde Dubai (BAE)’de kalabilirler. Bu süreyi aşacak oturum ve çalışma izni gibi seyahat türlerinde ise başvuru doğrudan Dubai’den yapılmaktadır. Bu nedenle uzun süreli vize türleri için ilk aşama olarak 90 gün tek girişli vize alınmalıdır.

Dubai vizesi işlemleri online olarak yapılır ve elektronik bir vizedir. Pasaportunuz üzerine bir işlem yapılmaz yani vize basılmaz. Dikkat etmeniz gereken hususlara aşağıda sırası ile değineceğiz.

 • Pasaportunuzun resimli ve kimlik bilgilerinin olduğu ön sayfasının taranmış renkli hali (Pasaportun bitiş tarihi seyahat süresini kapsamalıdır ve yırtık sayfa olmamalıdır. Deforme olmuş pasaportlar başvuru sırasında sorun çıkarmasa da sınırda pasaport kontrolü yapılırken ülkeye girişinizde izin verilmeme olasılığı bulunmaktadır.)
 • Dubai vize başvuru formundaki bütün bilgiler eksiksiz ve doğru doldurulmalıdır, aksi halde vize talebiniz reddedilebilir.
 • Ülkeye giriş için vize talebinde bulunacak kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Dubai visa başvuru sahibin vize işlemleri için yatırdığı para dekontu
 • Eğer kişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilse T.C’ den alınan oturum belgesinin renkli taranmış fotokopisi

Bu işlemler yapıldıktan sonra başvurunuz tamamlanır ve Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen Bürosu’nun belirttiği sürede vizenizi almaya hak edersiniz. Ülkeye giriş yapıldıktan sonra seyahat sürenizi aşmanız durumda para cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz. Seyahat sürenizin bitiminde vizenizi uzatma olanağı olmadığı için ülkeyi terk etmeniz gerekir. Vize süresi aşımı konusunda BAE başvuru yapılan seyahat acentesine de para cezası keser. Bu nedenle vize süresi bitince ülkeden ayrılacağınıza dair taahhütname belgesi talep etmekteyiz.

 

Dubai vize başvuruları için seyahat sağlık sigortası zorunlu değil ancak ülkeye girişlerde covid kapsamlı seyahat sağlık sigortası gerekmektedir.

Bununla birlikte Dubai vize başvurularında satın alınmış otel ve uçak istememektedir.

Seyahatiz esnasında kapılarda göstermek için otel voucher ve dönüş biletinizin yanınızda olması gerekmektedir.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) kabul ettiği aşılar Dubai’de kabul edilmektedir.

Dubai’ye seyahat edebilmek için aşı zorunluluğu yoktur, PCR testi ile ülkeye giriş yapabilirsiniz. Seyahatinizden 48 saat önce PCR testi yaptırıp İngilizce olarak e nabızdan çıktısı almanız yeterli olacaktır. BAE hükümeti varışlarda yine PCR testi yapılacaktır.

Ülkeye seyahatlerde aşı kartı zorunluluğu yoktur, Abu Dhabi girişlerde aşı belgesi gösterilmesi gerekmektedir. Aşı kartı gösterilse dahi PCR testi gösterilmesi zorunludur.

Birleşik Arap Emirlikleri seyahatleri için karantina uygulaması yoktur ancak kapılarda kendileri yeniden PCR testi yapılmaktadır. Hızlı PCR testlerinin pozitif çıkması durumunda karantina kalınması gerekmektedir.

İşlem Süresi

Dubai vize prosedürlerini eksiksiz bir şekilde yerine getiren başvuru sahiplerinin vize başvurularını istisnai bir durum olmadığı sürece 24-72 saat içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Vizeniz elektronik olup, Birleşik Arap Emirliklerinin verdiği barkod numarasıyla birlikte BAE Göçmenlik Ofisi’nin antetli kağıdına basılmaktadır.

BAE göçmenlik ofisi Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri vize hizmeti vermediğinden, Dubai seyahatinizden en geç 1 hafta öncesinde başvuru yapmanızda fayda vardır.

Dubai Vize Türleri

Dubai Vizesi
 • 48 Saatlik Dubai Transit Vizesi
 • 96 Saatlik Vize
 • 30 Günlük Kısa Dönem Tek Girişli Vize
 • Çok Girişli Cruise Vizesi
 • 14 Günlük Servise Vizesi
 • 30 Günlük Kısa Dönem Çok Girişli Vize
 • 90 Günlük Uzun Dönem Tek Girişli
 • 90 Günlük Uzun Dönem Çok Girişli
 • 24 Saatten Kısa Sürede Sonuçlanan VIP/EXPRESS Vize

 

Dubai’deyken ek ücret karşılığında vize sürenizi uzatabilirsiniz. Vize süresinizi uzatma ve ücret konusunda bilgi almak için uzman müşteri temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Dubai başvurularınız için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.