Belçika Vizesi

Belçika gezi planınız için Belçika Schengen vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. 26 Schengen üye ülkesinden birisi olan Belçika başvurunuz için geçerli süreli pasaport sahibi olmalısınız. Belçika seyahatiniz öncesinde vize başvurusu ve vizenin Konsolosluktaki işlem süresi göz önünde bulundurulmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ya da oturumu izni olan başvuru sahiplerinin vakitlice başvuru yapmaları gerekmelidir.

Vize Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Belçika için alacağınız vize danışmanlık hizmeti Schengen vizesi alma sürecinizi hızlandırmaktadır. Evraklar nasıl hazırlanır nereden hangi belgeyi çıkartmam gerekiyor gibi sorularla vakit kaybetmenizi önler. Doğru hizmet alarak Konsolosluk nezdinde dosyanızı seyahat amacınıza uygun hazırlanması sağlanmaktadır. Vize alımınızda risk oluşturan detaylar hakkında bilgilendirmeler yapılarak dosyanızın güçlendirilmesi sağlanır. Başvuru dosyanızı Vizeem danışmanları ile hazırlamanız vize almanızdaki engelleri yüksek oranda ortadan kaldırır.
vize-danismanlıgı

Belçika Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Belçika vizesi başvurunuzda son beş yıl içerisinde bir Schengen ülkesinden verilmiş parmak izi ve biometrik bilgilerinizin olması gerekmektedir. VIS (vize bilgi sistemi) kaydınızın tamamlanması sonrası yapacağınız başvurular için bireysel olarak gelmenize gerek kalmamaktadır. Alacağınız Belçika vizesi ile diğer schengen alanlarına da geçiş yapabilmektesiniz. Vizeem ekibi olarak yapacağınız Belçika ziyaretinizin tüm yorgunluğunu biz üstleniyoruz. Size sadece istediğimiz birkaç ufak belgeyi bize kargo yapmak ya da ofisimizi ziyaret ederek kahvemizi içmek kalıyor.

Belçika vize başvurularında ikamete göre bölge ayrımı bulunmamaktadır.

Belçika Vize Türleri

Belçika diğer AB üye ülkeleri gibi ortak Schengen kuralları ile vize vermektedir. 3 ay altı ve 3 ay üstü vize türleri mevcuttur. Ulusal başvurular (3 aylık süre ve üzeri başvurular) Konsolosluktan yapılmaktadır. Schengen başvurusu (3 ay ve altı süreli) türü ise akredite olmuş konsoloslukların tanıdığı Vizeem Turizm Firması ile yapılabilmektedir.

 

  • Turistik
  • Ticari
  • Aile Arkadaş Akraba ziyareti
  • Eğitim
  • Erasmus
  • Transit
  • Şoför
  • Araştırma

Belçika Schengen ve Belçika Ulusal başvurularınız için gerekli evrak listesine Vizeem ofisini arayarak veya whatsapp hattımız üzerinden ücretsiz gönderim talep edebilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Blog yazımız sizi etkileyebilir.